Buty VJ Sport

Technologie VJ

 

Świat idzie naprzód a VJ wraz z nim. Producent butów używa najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii, żeby zagwarantować Wam przyjemność z uprawiania sportów. Różne modele butów VJ oferują inne możliwości dostosowane do różnych sportów. Wszystkie mają jednak trzy wspólne cechy: niewielką wagę, niezrównaną przyczepność i najbardziej zaawansowaną ochronę stopy. Możesz być pewny, że gałęzie czy kamienie nie będą kaleczyć twoich stop. Naprawdę bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa, gdy biegniesz z pełną prędkością po nieznanym terenie.

 

Aby Twoje stopy były bezpieczne i czuły komfort na każdej ekstremalnej trasie, producent zastosował najbardziej zaawansowaną tkaninę na cholewki - Schoeller-Keprotec®. To innowacyjny szwajcarski materiał zawierający Kevlar®, aramidowe włókno pięć razy wytrzymalsze od stali. Schoeller - Keprotec® zapewnia wyśmienitą ochronę dzięki swojej odporności na zużycie. Ponadto wykazuje unikalne cechy w kontakcie z wodą. Sam materiał jest wodoodporny i nie przepuszcza wody do wewnątrz buta. Jeśli natomiast woda naleje się od góry zostanie wypompowana na zewnątrz dzięki odpornej na rozciąganie, nie chłonącej wody i doskonale przylegającej konstrukcji cholewki. Nawet jeśli biegamy po mokrym podłożu nasze nogi nie odczują różnicy w wadze butów. Materiał Schoeller-Keprotec® znajdziecie w modelach Bold 9, Irock 2,3 i XTRM.

 

 

#TheBestGripOnThePlanet - buty VJ mogą się śmiało chwalić takim stwierdzeniem zarówno w modelach wyposażonych w korkokolce jak i tych z samymi korkami. Jakie technologie decydują o najlepszej przyczepności butów VJ?

Butyl rubber - podeszwa wykonana z wytrzymałego kauczuku butylowego zaopatrzona w korki doskonale sprawia się zarówno na miękkim błotnistym podłożu jak i na wilgotnych skałach, zapewnia najlepszą możliwą przyczepność wśród butów bez metalowych kolców.

Superior contact - gumowe korki na podeszwie są różnych rozmiarów - duże specjalnie rozstawione szeroko, aby zapobiegać zaklejaniu bieżnika przez błoto, glinę czy śnieg i mniejsze na łuku stopy, by zapewnić dobre trzymanie na przeszkodach.

Starstud - metalowe kolce o gwiaździstym przekroju, ich krawędzie zapewiają zwiększoną przyczepność w stosunku do okręgłych. Lepszą przyczepność zapewiają tylko ostre kolce.

Midstud - to jeden lub dwa kolce na łuku podeszwy, których zadaniem jest dobre trzymanie buta przy pokonywaniu mokrych gałęzi i powalonych drzew.

 

 

Komfort i podparcie: VJ nie tylko stawia na trwałość butów i dobre ich trzymanie na różnych podłożach. Dba też o komfort i podparcie stopy. Większość modeli (Irock, Bold, Sarva) choć są dość wąskie i dobrze dopasowane, mają w pełni ergonomiczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą na stopie już od pierwszego użycia.

System Fitlock - pogrubiona gumowa opaska - chroni śródstopie przed urazami, zapewnia dodatkowe podparcie i ochronę podczas skręcania się buta.

KvamO - to specjalna wewnętrzna konstrukcja podeszwy i wkładki zapewniająca odpowiednią amortyzację i komfort w butach do biegów na orientację. Technologia Duotech oznacza, że wewnętrzna strona podeszwy zrobiona jest z materiału o zwiększonej gęstości względem reszty podeszwy. Dzięki temu podeszwa staje się wytrzymalsza.

Do zalet butów VJ zaliczyć też można usztywnioną piętę, która dobrze trzyma stopę zwłaszcza w bardzo trudnym i wymagającym terenie, czubek buta wzmocniony skórą - zabezpiecza palce przed kontuzją (wybicie czy złamanie po uderzeniu w kamień, skałę czy inne przeszkody terenowe), podeszwa buta wywinięta na czubek dodatkowo wzmocniona szwem, by nie ulegała odklejeniu.

Buty VJ to najlepsze materiały, najnowsze technologie zapewniające stabilność, komfort, bezpieczeństwo i trwałość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl