Produkty z serii KICK THE TICK® to specjalistyczne środki do odstraszania i usuwania kleszczy.

Preparat Kick The Tick Max Repelent Plus bazuje na trójskładowej formule odstraszającej owady i pajęczaki. Połączenie ikarydyny, citrodiolu oraz butyloacetyloaminopropionianu etylu zakłóca receptory czuciowe kleszczy. Nie zawiera toksycznego DEET.

Kick The Tick expert to specjalistyczny zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy. 

Ochrona przed kleszczami

W Europie kleszcz pospolity (Ixodes ricinus) występuje najczęściej i stanowi potencjalnie największe zagrożenie zdrowotne. Odgrywa poważną rolę w przenoszeniu wielu zarazków powodujących groźne choroby ludzi i zwierząt. Szacuje się, że ok 40% kleszczy może być zainfekowanych jednym lub kilkoma patogenami/czynnikami chorobotwórczymi itd.

Czynniki zakaźne mogą być przenoszone do krwi żywiciela już w pierwszych godzinach po wczepieniu kleszcza. Do ochrony przed atakiem kleszczy i ewentualnymi konsekwencjami  zalecane jest stosowanie preparatów odstraszających kleszcze. W celu ograniczenia ryzyka transmisji zakaźnych drobnoustrojów przyczepione kleszcze należy usuwać tak szybko jak to jest możliwe.

Produkty z serii KICK THE TICK® to specjalistyczne środki do odstraszania i usuwania kleszczy.

Preparat Kick The Tick Max Repelent Plus bazuje na trójskładowej formule odstraszającej owady i pajęczaki. Połączenie ikarydyny, citrodiolu oraz butyloacetyloaminopropionianu etylu zakłóca receptory czuciowe kleszczy. Nie zawiera toksycznego DEET.

Kick The Tick expert to specjalistyczny zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl